RN732ATTD1650D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1650D100
Description
RES 165 OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
165Ohm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN732ATTD1650D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1650D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 165Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C