RN732ATTD1650C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1650C10
Description
RES 165 OHM 0.25% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
165Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C