RN732ATTD1650B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1650B50
Description
RES 165 OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Series :
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
165Ohm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1650B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1650B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 165Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C