RN732ATTD1650B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1650B25
Description
RES 165 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Resistance :
165Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1650B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1650B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 165Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C