RN732ATTD1650B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1650B05
Description
RES 165 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Resistance :
165Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1650B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1650B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 165Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C