RN732ATTD1643F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1643F50
Description
RES 164K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
164kOhm
Number of Terminations :
2
Series :
RN73
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1643F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1643F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 164kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C