RN732ATTD1643B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1643B50
Description
RES 164K OHM 0.1% 1/10W 0805
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Factory Lead Time :
14 Weeks
Working Voltage :
150V
Resistance :
164kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1643B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1643B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 164kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C