RN732ATTD1642F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1642F50
Description
RES 16.4K OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
16.4kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
RN73
Datasheets
RN732ATTD1642F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1642F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C