RN732ATTD1642D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1642D25
Description
RES 16.4K OHM 0.5% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
16.4kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C