RN732ATTD1642B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1642B05
Description
RES 16.4K OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
16.4kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm