RN732ATTD1642A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1642A10
Description
RES 16.4K OHM 0.05% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
16.4kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1642A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1642A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C