RN732ATTD1642A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1642A05
Description
RES 16.4K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.05%
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
16.4kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RN73
Datasheets
RN732ATTD1642A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1642A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C