RN732ATTD1641D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1641D50
Description
RES 1.64K OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
1.64kOhm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
yes
Datasheets
RN732ATTD1641D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1641D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.64kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C