RN732ATTD1640F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1640F50
Description
RES 164 OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
164Ohm
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm