RN732ATTD1640F25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1640F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 164 OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
RN73
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Resistance :
164Ohm