RN732ATTD1640F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1640F100
Description
RES 164 OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
164Ohm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1640F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1640F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 164Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C