RN732ATTD1640D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1640D25
Description
RES 164 OHM 0.5% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
164Ohm
Datasheets
RN732ATTD1640D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1640D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 164Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C