RN732ATTD1640B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1640B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 164 OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Series :
RN73
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
164Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
150V