RN732ATTD1623C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1623C25
Description
RES 162K OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
162kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1623C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1623C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 162kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C