RN732ATTD1622C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1622C10
Description
RES 16.2K OHM 0.25% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
16.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1622C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1622C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C