RN732ATTD1622B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1622B50
Description
RES 16.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
16.2kOhm
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN732ATTD1622B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1622B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C