RN732ATTD1621D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1621D50
Description
RES 1.62K OHM 0.5% 1/10W 0805
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.62kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W