RN732ATTD1621D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1621D10
Description
RES 1.62K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.62kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thin Film
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1621D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1621D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.62kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C