RN732ATTD1621B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1621B10
Description
RES 1.62K OHM 0.1% 1/10W 0805
RN73
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.62kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1621B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1621B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.62kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C