RN732ATTD1621A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1621A25
Description
RES 1.62K OHM 0.05% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.05%
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.62kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C