RN732ATTD1620F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1620F50
Description
RES 162 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
162Ohm
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1620F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1620F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 162Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C