RN732ATTD1620F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1620F25
Description
RES 162 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
162Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1620F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1620F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 162Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C