RN732ATTD1620F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1620F100
Description
RES 162 OHM 1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
162Ohm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1620F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1620F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 162Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C