RN732ATTD1620D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1620D50
Description
RES 162 OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
162Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C