RN732ATTD1620D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1620D25
Description
RES 162 OHM 0.5% 1/10W 0805
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
162Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
yes
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
yes
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN732ATTD1620D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1620D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 162Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C