RN732ATTD1620B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1620B25
Description
RES 162 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
5.499807mg
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
162Ohm
0805 (2012 Metric)
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
Height :
500μm
Surface Mount
Datasheets
RN732ATTD1620B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1620B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 162Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C