RN732ATTD1620B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1620B10
Description
RES 162 OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
162Ohm
Series :
RN73
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm