RN732ATTD1603F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1603F50
Description
RES 160K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
160kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1603F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1603F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 160kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C