RN732ATTD1603F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1603F100
Description
RES 160K OHM 1% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
160kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1603F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1603F100
RN73 Series, Thin Film, 160kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C