RN732ATTD1603D25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1603D25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 160K OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Number of Terminations :
2
Resistance :
160kOhm
Working Voltage :
150V
Surface Mount :
yes
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1603D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1603D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 160kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C