RN732ATTD1603C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1603C50
Description
RES 160K OHM 0.25% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
160kOhm
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm