RN732ATTD1603C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1603C25
Description
RES 160K OHM 0.25% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
160kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1603C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1603C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 160kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C