RN732ATTD1602F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1602F100
Description
RES 16K OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
16kOhm
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
yes
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN732ATTD1602F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1602F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C