RN732ATTD1602D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1602D25
Description
RES 16K OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
16kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C