RN732ATTD1602D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1602D10
Description
RES 16K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Series :
RN73
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
16kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1602D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1602D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C