RN732ATTD1602B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1602B05
Description
RES 16K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm