RN732ATTD1601C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1601C25
Description
RES 1.6K OHM 0.25% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
1.6kOhm
Tolerance :
±0.25%