RN732ATTD1601C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1601C10
Description
RES 1.6K OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1601C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1601C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C