RN732ATTD1601B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1601B10
Description
RES 1.6K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.6kOhm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm