RN732ATTD1601A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1601A10
Description
RES 1.6K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Working Voltage :
150V
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.6kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1601A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1601A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C