RN732ATTD1600D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1600D25
Description
RES 160 OHM 0.5% 1/10W 0805
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
160Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.5%
yes
Datasheets
RN732ATTD1600D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1600D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 160Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C