RN732ATTD1600C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1600C25
Description
RES 160 OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
160Ohm
yes
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1600C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1600C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 160Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C