RN732ATTD15R6C50
Mfr.Part #
RN732ATTD15R6C50
Description
RES 15.6 OHM 0.25% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15.6Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm