RN732ATTD15R4F100
Mfr.Part #
RN732ATTD15R4F100
Description
RES 15.4 OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
15.4Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD15R4F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD15R4F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C