RN732ATTD15R4D25
Mfr.Part #
RN732ATTD15R4D25
Description
RES 15.4 OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
15.4Ohm
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
yes
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN732ATTD15R4D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD15R4D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C